GreenBox-GreenScreen-Yeşil Perde Uygulamaları

Green Box / Green Screen/Yeşil Perde Uygulamaları Nedir?

Tüm dünyada yaygın olarak bilinen adlarıyla Green Box veya Green Screen, film sektöründe çığır açan bir tür prodüksiyon tekniğidir. Yeşil perde önünde yapılan çok özel çekimler sonrasında profesyonel video editörleri tarafınca çok hassas ayarlar gözetilerek özenle işlenir. İşlemler sonucunda video görüntülerinde ki yeşil perde arkadan kaldırılır, yok edilir. Yeşil perde önünden ayıklanan asıl görüntü ise birden çok video veya fotoğrafla üst üste bindirilerek elde edilmek istenen görüntüler doğrultusunda itina ile işlenir. Bir dizi işlemler sonunda perde önünden ayıklanan asıl görüntü, kullanılması gereken diğer görüntülerle iç içe olması sağlanacak şekilde montajlandıktan sonra izlenime hazır edilir. Tüm izleyenlerde gerçek çekim algısı oluşturularak hedefe ulaşılır. Bu teknik sayesinde çekimi imkansız, zor veyahut çok maliyetli olan çekimler çok daha makul maliyetlere elde edilir. Greenbox olarak adlandırılan bu tekniğinin ülkemizde ki telaffuzu ise ”Yeşil Perde Uygulamaları”dır.

 

Bazı Filmlerde Uygulanan GreenBox-GreenScreen-Yeşil Perde Uygulamaları


 

Tv Stüdyo - Greenbox - DSM
İzlediğiniz bir çok haber veya tv programı gördüğünüz şekilde pahalı stüdyolarda yapılmaz..

 

Süpermen GreenBox - DSM
Meşhur Süpermen filmi de bir tür GreenBox ürünüdür..

 

Green Box İnegöl ve Bursa’da DSM Ajansta!

Bu çok özel teknik ajansımıza özel dizayn edilen Greenbox stüdyomuzda uygulanabilmektedir. Stüdyomuzda yapılan yeşil perde çekimleri sonrasında tüm görüntüler uzman editörlerimizce özenle işlenerek izlenebilir hale getirilmektedir.

Greenbox tekniği her türlü video film ihtiyaçlarınızda kullanılabilir.

Bize ulaşın, ürününüzü veya sizi olduğunuz yerdeyken istediğiniz her yerde gösterelim.

 

GreenBox - DSM Ajans

 

GreenBox filmlerimizden bazıları..

Mira akıllı koltuk tanıtım filmimiz de bir greenbox ürünüdür. Bu filmin çekimlerinin tamamı yeşil stüdyomuzda gerçekleştirilmiştir.

Çoçuklar Çizgi Filmin İçinde projemizin bu örnek filmi de bir greenbox ürünüdür. Bu filmin çekimlerinin tamamı yeşil stüdyomuzda gerçekleştirilmiştir.

Sanatçı İMZA’nın bayram tebriği ve mesaj filmi de bir greenbox ürünüdür. Bu filmin çekimlerinin tamamı yeşil stüdyomuzda gerçekleştirilmiştir.

Stüdyomuzda çalışma esnası..

Koltuk GreenBox - DSM
Mira Koltuk GreenBox Çekimlerinden Bir Kare

Diğer yeşil perde uygulamalı filmlerimiz için film bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Share
 on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Reklam, Yapım, Tasarım, Casting, Organizasyon